Organizacja konferencji ISOK

Organizacja konferencji

Zabierając się za organizację konferencji ISOK stałem przed bardzo dużym wyzwaniem. Nie była to impreza zorganizowana dla korporacji. Było to wydarzenie na którym spotkały się najważniejsze osoby w naszym kraju. Organizacja takiego eventu rządzi się zupełnie innymi prawami niż zwykła konferencja. Długo zastanawiałem się czy sobie poradzę. Jak się dziś okazuje poradziłem sobie i opowiem wam o tym.

Miejsce konferencji

Największym problemem był wybór miejsca konferencji. Ze względów bezpieczeństwa musiało ono spełniać pewne wytyczne które zostały mi dostarczone przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo najważniejszych ludzi w kraju. Po zapoznaniu się z wytycznymi rozpocząłem poszukiwania które jak się okazały wcale nie były takie łatwe jak myślałem. Szczegółowa opis miejsca sprawił że wiele fajnych miejsc zostało odrzucone. Po tygodniowych poszukiwaniach okazało się że idealnym miejscem będzie Hotel Sheraton w Warszawie. Miejsce zostało zatwierdzone przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo a także przez uczestników spotkania. Można powiedzieć że pierwszy etap miałem z głowy.

Przygotowania

Przygotowania do konferencji rozpoczęliśmy od ułożenia planu który miał się znaleźć na zaproszeniach. Nie było to prosta sprawa bowiem plan był konsultowany z wieloma osobami. Dopiero po trzech dniach udało się dopasować wszystko tak aby każdy uczestnik konferencji był zadowolony. Po planie zajęliśmy się zaproszeniami. Wszystkie zaproszenia były imienne. Takie dostaliśmy wytyczne. W dwa dni przygotowaliśmy 300 imiennych zaproszeń które zostały rozesłane po całym kraju. Można powiedzieć że było to coś wielkiego.

Jedzenie

Okazuje się że przygotowanie menu dla tak ważnych gości to jeszcze trudniejsze zadanie niż znalezienie miejsca na konferencje. Przygotowanie menu rozpoczęliśmy od zebrania informacji o upodobania kulinarnych gości i a także o alergiach aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Po zebraniu tych informacji spotkałem się z szefem kuchni restauracji która znajduje się w Sheratonie. Po wielu godzina dyskusji udało się stworzyć menu które było skromne ale imponowało stylem i doborem potraw. Jak się później okazało goście byli zachwyceni. Organizacja konferencji ISOK to było prawdziwe wyzwanie.